Иконата на света Богородица "Всецарица", която помага за лечение на злокачествени заболявания. История и молитва към иконата.

Пресвета Богородица ”Всецарица“
Тази чудотворна икона датира от ХVII век и се намира на левия проскинитарий до североизточната колона на съборния храм в манастира “Ватопед”. Съгласно разкази на старци от манастира един съвременен пример за това, че иконата е особено благодатна, е следното събитие: Един младеж влязъл в храма и отивал да се поклони на иконата, но от нея със силен шум излязла несътворена светлина под формата на слънчев диск, който ударил младежа в гърдите и го хвърлил на земята. Щом се съвзел, младежът изповядал със сълзи, че е живял далеч от Бога и е бил отдаден на занимания с магия. Така чудотворната намеса на Пресвета Богородица помогнала на младежа да придобие духовен живот, като последва тайнствения живот на Църквата.
Иконата има също и способността, и специалната благодат от Бога да лекува страшните злокачествени заболявания. Известни са нелечими случаи на злокачествени заболявания, които са излекувани в наши дни след прочитане на Молебен канон на Пресвета Богородица пред Нейната икона “Всецарица”.
Две копия на иконата “Всецарица” са пренесени в Москва. В последно време там ежедневно стават много чудеса съгласно писмените свидетелства, изпращани в манастира “Ватопед” от деца, които са се лекували в Детския онкологичен център в Москва.
В Русия обикновено измолваха избавяне от раково заболяване от Ахтирската икона на Божията Майка, но православните, които в средата на 90-те години на ХХ век помолиха ватопедските монаси да изпратят в Москва копие на тяхната светиня “Всецарица”, знаеха, че от увеличаването на източниците на благодатта не се намалява нейната сила. Монасите, следвайки атонската традиция, смесиха боите с частици от свети мощи и разреждайки ги със светена вода, нарисуваха точно подобие на манастирската чудотворна икона. Небесната Царица и милостивата Господарка на всичко живо е изобразена тук седнала на царски трон и облечена с червена императорска багреница. От лявата ѝ страна е благославящият Младенец. Зад гърба ѝ и зад трона стоят архангелите Михаил и Гавриил.
През 1996 г. “Всецарица” пристигна в Москва със специален полет. Най-напред закараха иконата в детското отделение на онкологичния институт на “Каширское шосе”, където малките страдалци вече я очакваха. Оттогава новата московска чудотворна икона неведнъж е проявявала благодатната си сила да спира растежа на злокачествени тумори, присъща на светогорската чудотворна икона. Съвременната летопис на чудеса от “Пантанаса” вече включва и случаи на изцеление от наркотична зависимост. От нея нееднократно е изтичало и миро.
Чудотворната икона “Всецарица” се намира в московския храм “Вси светии” в бившия Ново-Алексеевски манастир. Всяка неделя тук се служи молебен пред Погубителката на раковата язва и Тайната Сладост на жестоко страдащите, освещава се и се раздава на хората елей за помазване.
Молитва
О, Всеблага, досточудна Богородице, Пантанаса, Всецарице! Не съм достоен да влезеш под моя покрив! Но като добросърдечна Майка на милостивия Бог, кажи дума, за да се изцели душата ми и да укрепне немощното ми тяло. Защото имаш непобедима власт и нито една Твоя дума не ще остане безсилна, о Всецарице! Ти се помоли вместо мен, Ти ме измоли вместо мен. За да прославям преславното Ти име сега и винаги и във вечните векове. Амин.
Източник: http://www.sveta-gora-zograph.com/ikona/ikona.php?id=5
снимка на иконата: http://www.pravoslavieto.com/ikonopis/Bogorodica/1/pantanassa/Pantanassa_932x1184.jpg
Полагане на честния пояс на света Богородица, чрез който Зоя - съпругата на цар Лъв получила освобождение от демонско мъчение.
31 август / 13 септември
Честният пояс на Пречистата Божия Майка при донасянето си в Константинопол бил положен в златна ракла и запечатан с царския печат в храма, построен от благочестивия цар Теодосий Младши. Този храм бил издигнат в името на Пресвета Богородица на мястото, наречено Халкопратия, което значи “Медно тържище”.
Много години по-късно, при царуването на Лъв Мъдри се случило така, че съпругата му Зоя била измъчвана от нечист дух. Царят и роднините му били много опечалени и започнали да възнасят към Господа усърдни молитви за страдащата царица.
Зоя имала Божествено видение, което показало, че тя ще получи изцеление, ако върху нея бъде положен поясът на Пресвета Богородица.
Царицата разказала за това на царя. Лъв веднага помолил патриарха да открие пояса на Пресвета Богородица: печатът бил свален и раклата отворена. Честният пояс на Пресветата Божия майка се оказал цял, съвсем неповреден от времето, а всички го целували с благоговение И щом патриархът го прострял над царицата, тя веднага се освободила от демонското мъчение и напълно се изцелила от недъга си.
Тогава всички радостно прославили Христа Бога и Пречистата Му Майка и с благодарствени хвалебни песни отново положили честния пояс в златната ракла, запечатали я с царския печат и установили празник в чест на Преблагословената Дева Богородица, за възпоменание на чудото, станало от Нейния честен пояс, по благодатта, милосърдието и човеколюбието на родилия се от Нея Христос, нашия Бог.
Източник: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205195814973344&set=a.2071308960719&type=3&theater
Света Богородица, Майка и закрилница на духовните сираци. Какво бихме Й подарили за рождения Й ден?
Из проповед на Рождество Богородично.
Когато обичаме някого и отиваме при него, да го поздравим за рождения ден, обикновено му носим някакъв скъп подарък, с който да засвидетелстваме своята любов, уважение… Е, какъв подарък ние ще дадем на Божията Майка? Как може да й покажем нашето уважение, нашата любов? Какво може да й принесем? Ако не друго, то поне нека това да бъдат нашите чисти сърца и нашата вяра, нашата надежда в нея като молитвена застъпница пред Господа за нас и за нашето спасение.
Нека винаги да имаме тази наша молитвена застъпница и да се опитваме да искаме от нея онова, което е невъзможно за нас, човеците - борбата с нашите страсти. Нашите трудности да възложим на нея. На тази, която се удостои да приеме Невместимия, която след разпятието на Нейния възлюбен Син, нашия Господ, стана майка на всички християни. Осинови всички нас, осиротелите духовно, за да може наистина да се възрадваме и развеселим в онази блажена вечност, която ни е обещана. Амин!
Източник: http://arhangel.bg/bg/mayka-na-osirotelite-duhom.html?fbclid=IwAR0XSNPP-wZEVglPscF_CJwg0RN6c6_cgyrDOnirjJXMwxCnYCk2drIvBe8
Иконата на света Богородица "Неупиваща чаша", която помага срещу алкохолизъм, наркомания и всякакви зависимости. История и молитва на иконата.
